Energia radiowa emitowana jest w krótkich, szybkich impulsach o zróżnicowanym poziomie co pozwala odpowiednio nagrzać tkankę przy zachowaniu poziomu ciepła dobrze tolerowanego przez pacjenta. Na zakończenie zabiegu nakłada się żel chłodzący.
Czas trwania
Zabieg na twarz lub szyję trwa od 30 do 60 minut.
Odczucia podczas zabiegu
Podczas zabiegu można odczuwać niewielki ból, który jednak zawsze znajduje się granicach tolerancji osoby poddawanej procedurze. Poziom odczuwalności jest cały czas kontrolowany przez lekarza co zapewnia możliwie największy komfort zabiegu. Dodatkowo, głowica emituje łagodzące wibracje, które skutecznie zmniejszają uczucie związane z bólem.
Co robić po zabiegu
Radiofrekwencja to tzw. zabieg lunchowy – po jego przeprowadzeniu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Skóra może być jedynie lekko zaróżowiona i delikatniejsza w dotyku.
Zalecenie dodatkowych zabiegów
Po zabiegu zaleca się wykonać mezoterapię igłową – rozpoczęty przez radiofrekwencję proces naprawczy skóry potrzebuje „budulca”, który zapewnia wprowadzany odżywczy koktajl. Proponujemy przeprowadzenie 3 zabiegów mezoterapii na przestrzeni 3 miesięcy (pierwszy po 2 tygodniach od zabiegu radiofrekwencji).
Efekty uboczne
Jedynie w niewielkiej liczbie przypadków mogą pojawić się opuchnięcia czy zaczerwienienia wokół obszaru zabiegowego, jednak zawsze zanikają one w ciągu kilku dni.
Przeciwwskazania
Ciąża, choroby nowotworowe, elektroniczne/metalowe implanty, rozrusznik serca, choroby autoimmunologiczne, pacjenci stosujący niesterydowe leki przeciwzapalne lub sterydy.
Bezpieczeństwo zabiegu
Bezpieczeństwo zabiegu zostało potwierdzone badaniami klinicznymi. Do tej pory przeprowadzonych zostało na świecie kilkaset tysięcy procedur z zastosowaniem urządzenia, a odsetek przypadków w których pojawiły się efekty uboczne jest mniejszy niż pół procent.